Garážová vrata

Instalujeme sekční garážová vrata značky OLYMPS DOOR

Sekce jsou "srdcem" garážových vrat - jejich základní a nejdůležitější součástí. Cena sekcí je největší položkou v ceně garážových vrat. Kvalita sekcí rozhoduje o kvalitě celých vrat a proto je velmi významné věnovat odpovídající pozornost nejen jejich designu, ale i vlastnímu technickému provedení. Všechny sekce nejsou stejné, některé jsou lepší.

Firma OLYMPS DOOR nabízí po technické i designové stránce sekce,
které patří k absolutní evropské špičce.

Sekce OLYMPS DOOR mají na rozdíl od běžných sekcí těsnění rovnou umístěné v jejich horní části pomocí vytvarované drážky přímo z výroby.

Bezpečnost

Systém ochrany proti sevření prstů u spojů sekcí funguje Iépe a bezpečněji. Sekce OLYMPS DOOR jsou vybaveny německým systémem spojení zámku sekcí, takže sekce 100% splňují nejpřísnější EU normy. Ochrana proti sevření prstů je oboustranná -funguje jak zevnitř tak zvenku vrat.

Izolace

Víceúčelové těsnění mezi sekcemi zabraňuje průniku větru. Toto nové moderní řešení má velký pozitivní vliv na izolační vlastnosti vrat a pro úsporu energie v garáži má větší význam než samotná izolace sekce.

Funkčnost

Moderní konstrukce spojů sekcí zabezpečuje minimální vzájemné tření. Tímto se zabraňuje jakémukoliv poškozování panelů při chodu vrat, zlepšuje se významně jeho hladkost a tím se prodlužuje životnost vlastních vrat. Garážová vrata musí splňovat požadavky na pevnost, design a bezpečnost, ale zároveň musí být nenáročná na údržbu a odolná vůči drobným poškozením.Garážová vrata jsou exteriérovým prvkem domu a jejich povrch je vystavován dešti, mrazu a při používaní se nevyhnete ani drobným škrábancům a jiným poškozením. Proto je při výběru garážových vrat důležité rovněž zvážit jaká povrchová úprava sekcí bude vyhovovat zvýšeným nárokům na odolnost a zároveň vám zjednoduší údržbu a péči o vrata. V současných trendech je za nejefektivnější povrch považován povrch typu woodgrain -t.j. členitá povrchová úprava, která je takto nazývaná dle podobnosti se strukturou dřeva.

Vysoká odolnost, jednoduchá údržba

Toto je zároveň hlavní výhoda daného typu povrchové úpravy - podobnost se skutečným dřevěným povrchem i u ocelových vrat.

Krása dřeva, pevnost oceli

Další výhodou je jeho zvýšená odolnost, povrch je jednoduchý na údržbu, dešťová voda na něm nezanechává tolik viditelné stopy a drobné škrábance jsou na rozdíl od hladkého povrchu téměř neviditelné.

Povrch woodgrain - standard OlYMPS DOOR

Povrchová úprava woodgrain je standardem u garážových vrat OLYMPS DOOR.

Postup výběru garážových vrat

 1. Vyberte si design panelu
 2. Vyberte si materiál
 3. Vyberte si druh zateplení
 4. Vyberte si povrchovou úpravu
 5. Vyberte si barvu vrat
 6. Vyberte si typ prosklení

1. krok: vyberte si design panelu

Každá vrata by měla být vybrána tak, aby tvořila skvělý doplněk k Vašemu domu.

KAZETOVÝ
Atraktivní kazety dotvářejí zajímavý vzhled stavby
HLADKÝ
Hladký vzhled sekcí se hodí ke všem stylům
PÁSOVÝ
Pásové provedení sekcí umožňuje montáž i do atypických otvorů
DRÁŽKA
Nový design drážky rozšiřuje možnosti při výběru
DECOR
Kolekce je vyrobená tak, aby vytvářela dojem starodávných vrat

2. krok: vyberte si materiál

Vyrobíme Vám vrata podle Vašich představ.

 • Ocelová vrata s barveným povrchem jsou ošetřena vysoce kvalitním polyestersilikonovým nátěrem, který je určený pouze na ocelové povrchy. Tento nátěr je cca 10 x silnější než běžný nátěr a svojí tloušfkou zabezpečuje vysokou odolnost vůči poškození.
 • Ocelová vrata s povrchovou úpravou imitace dřeva jsou dodávaná v pěti odstínech. Imitace dubu je dosažená nanesením polyetylénové fólie již při výrobě ocelového pláště sekce na jeho povrch. Takto vzniká značně odolnější povrchová úprava, než je u běžných nátěrů. Prolisy na povrchu sekce jsou tmavší, což vytváří velmi atraktivní vzhled vrat.

Kompozit dřeva je unikátní technologie - kombinace výhod ocelových a dřevěných vrat. Tento jedinečný model si zachovává pevnost ocelových vrat a současně vyniká krásou dřeva. Sekce jsou opatřené silnou vnější vrstvou, která zabezpečuje vysokou odolnost povrchu proti poškození.

Ocelová vrata s vysoce kvalitním barveným povrchem
Ocelová vrata s povrchem imitace dřeva
Kompozit dřeva - unikátní technologie s povrchem s vysokou odolností

3. krok: vyberte si druh zateplení

Kvalita ve všech cenových úrovních.

Těsnění vrat po celém obvodu zabezpečuje tepelnou a zvukovou izolaci garáže. Každá sekce je kompaktní celek- bez jakéhokoliv nýtování a svařování. Tím je zamezeno vzniku spár, které by mohly způsobovat únik tepla a zároveň potenciální místa vzniku koroze a poškození.

 • Galvanizovaný ocelový plech vytváří dostatečnou pevnost vrat a odolnost vůči poškození i při ekonomicky výhodné verzi vrat bez izolace.
 • Polystyrénem zateplená vrata představují spojení výhod zateplených vrat a cenově přijatelné varianty. Sekce je složená z vnějšího ocelového pláště a vnitřní polystyrénové desky. Technologie zateplení polystyrénem umožňuje zkonstruovat vrata, která mají tepelné vlastnosti vyhovující běžným požadavkům na udržení teploty v garáži.
 • Polyuretanový těsnící systém, oboustranný ocelový plášt a důmyslná mechanika zabezpečují výborné těsnící vlastnosti vrat. Tento systém umožňuje zabezpečit potřebnou teplotu v garáži, zabraňuje úniku tepla do okolí a nezvyšuje spotřebu energie v uzavíraném prostoru.
Bez izolace
vrata jsou určená pro samostatně stojící garáže (ekonomická verze)
Polystyrén
tepelné vlastnosti vrat vyhovují běžným požadavkům na udržení teploty v garáži
Polyuretan
izolace PU pěnou bez obsahu freonů šetří vaše náklady na energii

4. krok: vyberte si povrchovou úpravu

Odolná proti poškození - snadná na údržbu.

 • Povrch se strukturou dřeva - woodgrain - je nejběžnější používaná povrchová úprava garážových panelů. Design struktury dřeva je jednodušší pro údržbu - dešťová voda nezanechává na povrchu stopy a drobné škrábance jsou téměř neviditelné.
 • Hladký povrch - plain - je používaný alternativně na přání zákazníka u modelu Futur - barva bílá.

5. krok: vyberte si barvu vrat

 • Barevná ocelová vrata jsou dodávána v základních barvách bílé RAL a hnědé RAL. Na požádání Vám zabezpečíme barvení podle Vašich potřeb.
 • Ocelová vrata s povrchovou úpravou imitace dřeva jsou dodávána v pěti odstínech. Prolisy na povrchu sekcí jsou tmavší, což vytváří velmi atraktivní vzhled vrat.
 • Vrata z kompozitu dřeva jsou dodávána v základní batvě, bez finálního nátěru. Barva vrat tak může být přizpůsobená fasádě domu, vchodovým dveřím nebo barvě okenních rámů. Finální nátěr si může zákazník zabezpečit sám, nebo Vám ho zabezpečíme.
Bílá Hnědá
Přírodní dub Zlatý dub LUX
Tmavý dub Mahagon
Rustikální dub RAL
Woodline

6. krok: vyberte si typ prosklení

Dodejte světlo a kousek osobitosti vaší garáži.

Všechna vrata Olymps Door je možné prosklit dekoračními vložkami, které zachovávají tepelné vlastnosti vrat. Pro zvýšení bezpečnosti používáme akrylové sklo. Dekorativní vložky dodáváme v jakékoliv barvě podle barvy vrat.

Dekorativní prosklení - pro typy VERSUS, POPULAR, MODUS

Plain Cathedral
Wagon Wheel 2/set Sunray
Full Sunray 8/set
Stockton

Dekorativní prosklení - pro typy FFOCUS, FUTUR, FORMAT, NATUR, TABULAR, TIMBER

Plain Sun
Eye Squares
Epi

Dekorativní prosklení - pro typy FFOCUS, FUTUR, FORMAT, NATUR, TABULAR, TIMBER

Danube Nile
Rhine Seine
Colorado Madeira